
Havit Gamenote H2037d 3.5mm RGB Wired Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN686428667
৳1,450
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote H2037d 3.5mm RGB Wired Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Φ50mm |
| Frequency Range | 20 Hz - 20kHz |
| Impedance | 20±15%Ω |
| Sensitivity | 115dB±3dB |
| Input Jack | 2x 3.5 mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Material: ABS |
| Material | ABS |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 230x190x115mm |
| Weight | 320g±5g |
| Cable Length | 2.1m±10% |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø4.0×1.5mm |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







