
Havit Gamenote H2007U 7.1 Surround Sound Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN580556477
৳2,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote H2007U 7.1 Surround Sound Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Φ50mm |
| Frequency Range | 20 Hz - 20kHz |
| Impedance | 20±15%Ω |
| Sensitivity | 121dB±3dB |
| Driver Diameter | $50mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.1 Meter |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø6.0×2.7mm |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







