
Havit Gamenote H2002U PRO USB 7.1 Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN327786918
৳4,599
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote H2002U PRO USB 7.1 Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Impedance | 64±15%Ω |
| Sensitivity | 97dB±3dB |
| Driver Diameter | Φ53mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Plug: 7.1 usb plug (NO.1) |
| Plug | 7.1 usb plug (NO.1) |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 93x154x194mm |
| Weight | 339g |
| Color | Gradient |
| Cable Length | 2.0m±5cm |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø6.0×2.7mm |
| Sensitivity | -42±3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







