
Havit Gamenote Fuxi-H7 Five-Mode Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN746074334
৳4,799
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote Fuxi-H7 Five-Mode Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Impedance | 32±15%Ω |
| Sensitivity | 110dB±3dB |
| Input Jack | Aux, Type-C, 3.5mm |
| Driver Diameter | Φ40mm |
| Connectivity | five-Mode: 2.4G(USB, Type-C)+BT5.2+Audio cable(Type-C to 3.5mm 1PCS/Type-C to USB 1PCS) |
| five-Mode | 2.4G(USB, Type-C)+BT5.2+Audio cable(Type-C to 3.5mm 1PCS/Type-C to USB 1PCS) |
| Battery Capacity | Lithium Battery: 750mAh 3.7V Charging Time: About 2H Charging Method: (Type-C) USB 5V |
| Lithium Battery | 750mAh 3.7V Charging Time |
| Battery Life | 2.4G Working Hours: 18 hours |
| 2.4G Working Hours | 18 hours |
| Others | Chip: Broadcom ( 2.4G BK2635+BT BK3288X) Wireless Distance: 10m Material: ABS+Cotton+Cloth Low Latency: 28MS Noise-Canceling Microphone |
| Chip | Broadcom ( 2.4G BK2635+BT BK3288X) Wireless Distance |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 86mm x173mm x201mm |
| Weight | 240g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø6.0×2.7mm |
| Sensitivity | -42±3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







