
Havit GAMENOTE Fuxi-H3 Quad-Mode Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN421408737
৳3,550
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit GAMENOTE Fuxi-H3 Quad-Mode Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 2403-2477MHz |
| Driver Diameter | Φ40mm |
| Connectivity | 2.4GHz+BT+AUX Bluetooth Version: V5.3 |
| 2.4GHz+BT+AUX Bluetooth Version | V5.3 |
| Battery Capacity | Battery Capacity: (600mA/h 3.7V) Standby Time: Max.20h Charging Time: about 2.5h |
| Battery Capacity | (600mA/h 3.7V) Standby Time |
| Others | Rated Voltage: 3.7V USB charging cable:1.8m±5cm Loudspeaker specification: Impedance: 17±15% OHMS Frequency Response: 20~20KHz Drive Unit Dimensions: Φ40mm |
| Rated Voltage | 3.7V USB charging cable:1.8m±5cm Loudspeaker specification |
| Physical Specification | |
| Color | White, Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100~10000Hz |
| Sensitivity | -42±3 dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







