
GUNNIR Intel Arc B580 Photon 12G OC W GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU712139813
৳39,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GUNNIR Intel Arc B580 Photon 12G OC W GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 12GB |
| Memory Clock | 2850 MHz |
| Memory Interface | 192bit |
| Others | 20 Xe Core |
| Interface | |
| Display Port | 3 x DisplayPort 2.1 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 8 + 4-Pin |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 300 x 118 x 52mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






