
GUNNIR Intel Arc B570 Tri 10G OC GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU216518527
৳32,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GUNNIR Intel Arc B570 Tri 10G OC GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 10GB |
| Memory Clock | 2600 MHz |
| BUS Type | 160 bit |
| Memory Interface | 19 Gbps |
| Others | 18 Xe Core |
| Interface | |
| Display Port | 3 x DisplayPort 2.1 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 8 Pin |
| Consumption | TBP - 166W |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | DirectX 12 Ultimate |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 295 x 114 x 42mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years Warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






