
GUNNIR Intel Arc B570 Index 10G GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU716262955
৳32,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GUNNIR Intel Arc B570 Index 10G GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 10GB |
| Memory Clock | 2500 MHz |
| Memory Interface | 160bit |
| Others | 18 Xe Core Memory Bandwidth - 19Gbps |
| Interface | |
| Display Port | 3 x DisplayPort 2.1 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 8-Pin |
| Consumption | TBP - 150W |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | DirectX 12 Ultimate |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 244 x 111 x 40mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years Warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






