
GUNNIR Intel Arc A770 Photon 16G OC W GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU816195124
৳34,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GUNNIR Intel Arc A770 Photon 16G OC W GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 16 GB |
| Resolution | 7680 x 4320@60Hz |
| Memory Clock | 2400 MHz |
| BUS Type | PCI Express 4.0 x16 |
| Memory Interface | 256 bit |
| Interface | |
| Display Port | 3 x DisplayPort 1.4a |
| HDMI | 1 x HDMI 2.0 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 2 x 8-Pin |
| Recommended PSU | 600 W |
| Consumption | 285 W |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | DirectX 12 Ultimate |
| OpenGL | 4.6 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 300 x 118.5 x 50mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






