
GUNNIR Intel Arc A750 Index 8GB GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU541028217
৳26,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GUNNIR Intel Arc A750 Index 8GB GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 8 GB |
| Resolution | 7680 x 4320@60Hz |
| Memory Clock | 2050 MHz |
| Others | Xe Core: 28 Memory Bandwidth: 512GB/S |
| Xe Core | 28 Memory Bandwidth |
| Interface | |
| Display Port | 3 x DisplayPort |
| HDMI | 1 x HDMI 2.0 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 8Pin*2 |
| Consumption | 225 W |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 253 x 115 x 42mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






