
GUNNIR Intel Arc A380 Photon 6G OC GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU649511069
৳15,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GUNNIR Intel Arc A380 Photon 6G OC GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 6GB |
| Core Clock | 2450 MHz |
| Memory Clock | 15.5Gbps |
| BUS Type | 96 bit |
| Others | Xe-cores: 8 Intel Xe Matrix Extensions (Intel® XMX) Engines: 128 Xe Vector Engines: 128 Graphics Memory Bandwidth:186 GB/s |
| Xe-cores | 8 Intel Xe Matrix Extensions (Intel® XMX) Engines |
| Interface | |
| Display Port | 3 x DisplayPort UP to 2.0 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.0 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 2 x 8-Pin |
| Recommended PSU | 350W |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | DirectX 12 Ultimate |
| OpenGL | 4.6 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 222*114*42MM |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






