
Grandstream GWN7001 6-Port WAN Gigabit VPN Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR824456038
৳7,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Grandstream GWN7001 6-Port WAN Gigabit VPN Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | 2.2Gbps NAT routing 530Mbps IPSec VPN performance |
| Interface | 6x WAN/LAN Gigabit Ethernet ports |
| Network Standard | IPv4, IPv6, IEEE802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE802.1X, IEEE802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x,IEEE802.3ab |
| Ports | 1x USB 2.0 port 1x Reset Pinhole |
| Others | QoS: VLAN, TOS, Support multiple traffic classes, filter by port, IP address, DSCP, and policing, App Qos, VolP Prioritization Firewall: DDNS, Port Forwarding, DMZ, UPnP, Anti-DoS, traffic rules, NAT, ALG, TURN Service |
| QoS | VLAN, TOS, Support multiple traffic classes, filter by port, IP address, DSCP, and policing, App Qos, VolP Prioritization Firewall |
| Power Source | |
| Power Mode | Universal power adaptor included Input: 100-240VAC 50-60Hz Output: 12V DC 1A (12W) |
| Universal power adaptor included Input | 100-240VAC 50-60Hz Output |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 210mm(L)x130mm(W)x35mm(H) |
| Weight | 453g |
| Color | Black |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 1 year |








