
GIGABYTE Intel Arc A310 WINDFORCE 4G GDDR6 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU449624686
৳13,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE Intel Arc A310 WINDFORCE 4G GDDR6 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR6 |
| Size | 4GB |
| Resolution | 7680x4320 |
| Core Clock | 2000 MHz |
| Memory Clock | 15500 MHz |
| BUS Type | 64 bit |
| Others | Xe-cores: 6 Graphics Memory Bandwidth:124 GB/s |
| Xe-cores | 6 Graphics Memory Bandwidth |
| Interface | |
| Display Port | 2 x DisplayPort UP to 2.0 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| Power Specifications | |
| Connectors | 6-Pin |
| Recommended PSU | 350W |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | DirectX 12 Ultimate |
| OpenGL | 4.6 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | L=192 W=117 H=35 mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






