
Cudy WR1500 AX1500 Dual Band WiFi 6 Mesh Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR515302168
৳3,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cudy WR1500 AX1500 Dual Band WiFi 6 Mesh Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | 1201 Mbps (5 GHz), 300 Mbps (2.4 GHz) |
| Antenna | 4× Fixed Omni-Directional Antennas |
| Button | WPS Button, Reset Button |
| Frequency | 5 GHz, 2.4 GHz |
| Wireless | Enable/Disable Wireless Radio, WMM |
| Interface | 1 × 10/100/1000 Mbps WAN Port 3 × 10/100/1000 Mbps LAN Ports |
| Network Standard | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz |
| Others | OFDMA, Beamforming and MU-MIMO |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 180*107*35 mm (Not Include Antennas) 200*117*35 mm (Include Antennas) |
| Color | Black |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 1 year |








