
Cudy M3000 AX3000 2.5G Dual Band Wi-Fi 6 Mesh Router (3 Pack) Price in Bangladesh
Product Code: RTR910389652
৳16,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cudy M3000 AX3000 2.5G Dual Band Wi-Fi 6 Mesh Router (3 Pack) Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | 1201 Mbps (5 GHz), 574 Mbps (2.4 GHz) Compatible with 802.11a/b/g/n/ac/ax Wi-Fi standards |
| Antenna | 5 × Internal Omnidirectional Antennas |
| Button | Pair Button, Reset Button |
| Frequency | 5 GHz, 2.4 GHz |
| Interface | 1 × 2.5Gbps WAN Port 1 × 10/100/1000Mbps LAN Port |
| Network Standard | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5GHz IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4GHz |
| Others | Processor: 1.3GHz Dual Core Cortex-A53 Processor Flash: 1Gbit (128MB) DDR: 2Gbit (256MB) |
| Processor | 1.3GHz Dual Core Cortex-A53 Processor Flash |
| Operating System Support | Microsoft Windows 98SE/NT/2000/XP/Vista/7/8/8.1/10, MAC OS, NetWare, UNIX or Linux |
| Power Source | |
| Power Mode | 12V/1A |
| Physical Dimension | |
| Color | Black |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 1 year |








