
Cougar Terminator Elite Gaming Chair Silver Price in Bangladesh
Product Code: GCH880284114
৳91,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar Terminator Elite Gaming Chair Silver Armrest Type: Not specified Weight Capacity: Not specified Material: Not specified Tilt Angle: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Adjustable Armrests | 4D armrests: adjustable height, width, depth, and swivel |
| 4D armrests | adjustable height, width, depth, and swivel |
| Chair Type | Gaming Chair |
| Adjustable Backrest Angle/ Recline | Yes |
| Max Load | Load Capacity: 130 kg (287 lb) |
| Load Capacity | 130 kg (287 lb) |
| Seating Area | 470mm |
| Seat Depth | 110mm |
| Floor to Seat Top | 450mm |
| Head Rest | Yes |
| Chair Weight | 32.5 kg (71.7 lb) |
| Colors | Silver |
| Tilt Lock | Yes |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








