
Cougar Explore Jet Gray F Gaming Chair Price in Bangladesh
Product Code: GCH425501750
৳38,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar Explore Jet Gray F Gaming Chair Armrest Type: Not specified Weight Capacity: Not specified Material: Not specified Tilt Angle: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Materials | Leather-like Fabric |
| Adjustable Armrests | 3D Hyperrotation Armrest |
| Chair Type | Gaming Chair |
| Adjustable Backrest Angle/ Recline | 155° |
| Max Load | Load Capacity: 120 kg (264.5 lb) |
| Load Capacity | 120 kg (264.5 lb) |
| Chair Weight | 21.2 kg (46.74 lb) |
| Colors | Gray |
| Others | Hidden securing strap for the lumbar pillow Backrest Pocket Piston Lift Height Adjustment Understated Class Additional Storage Space Domain Expansion Enhanced Ergonomics |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








