
Cougar ARMOR EVO M Gaming Chair GOLD Price in Bangladesh
Product Code: GCH222748034
৳46,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar ARMOR EVO M Gaming Chair GOLD Armrest Type: Not specified Weight Capacity: Not specified Material: Not specified Tilt Angle: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Adjustable Armrests | 5D Adjustable Armrest |
| Chair Type | Gaming Chair |
| Max Load | Load Capacity: 160 kg (352.7 lb) |
| Load Capacity | 160 kg (352.7 lb) |
| Seating Area | ~510mm |
| Seat Depth | ~130mm |
| Floor to Seat Top | 460-555mm |
| Chair Weight | 25.9 kg (57.3 lb) |
| Colors | Gold |
| Tilt Lock | Adjusting tilt |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








