
Cougar ARMOR ONE V2 BLACK F Gaming Chair Price in Bangladesh
Product Code: GCH110699190
৳35,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cougar ARMOR ONE V2 BLACK F Gaming Chair Armrest Type: Not specified Weight Capacity: Not specified Material: Not specified Tilt Angle: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Materials | Imitation Linen |
| Adjustable Armrests | 4D Folding Armrests |
| Chair Type | Gaming Chair |
| Adjustable Backrest Angle/ Recline | 155° |
| Max Load | Load Capacity: 120 kg (264.5 lb) |
| Load Capacity | 120 kg (264.5 lb) |
| Chair Weight | 20.7 kg (45.6 lb) |
| Colors | Black |
| Others | Piston Lift Height Adjustment Subtle Functionality Extra Storage Convenience Upholstery Options Classic High-Back Design |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








