
Corsair HS80 RGB Wireless Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN288511130
৳9,199
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair HS80 RGB Wireless Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 40 kHz |
| Impedance | 32 Ohms @ 2.5 kHz |
| Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | Wireless |
| Others | Supported in iCUE Surround Sound Wireless Range: 60ft Dolby Atmos RGB Lighting Battery Life: Up to 20 hours |
| Supported in iCUE Surround Sound Wireless Range | 60ft Dolby Atmos RGB Lighting Battery Life |
| Physical Specification | |
| Color | White, Black |
| Cable Length | 1.5m (3.5mm), 1.8m (USB) |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz to 10kHz |
| Impendance | 2.2k Ohms |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 years |







