
Colorful iGame GeForce RTX 5060 Ti Ultra W DUO OC 16GB-V GDDR7 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU546389077
৳69,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Colorful iGame GeForce RTX 5060 Ti Ultra W DUO OC 16GB-V GDDR7 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR7 |
| Size | 16GB |
| Resolution | 7680 X 4320 |
| Core Clock | Base:2407Mhz;Boost:2572Mhz One-Key OC Base:2407Mhz;Boost:2632Mhz |
| Base:2407Mhz;Boost | 2572Mhz One-Key OC Base:2407Mhz;Boost |
| Memory Clock | 28Gbps |
| BUS Type | 128bit |
| CUDA Cores | 4608 |
| Others | White and Pink Color Scheme Hip-Hop Style Hollowed Backboard One-Key Overclock Large Horizontal RGB Lighting Effects Ultra Cooling System with Ring-Shaped Fans "iGame ULTRA" Decorative Pattern NV technology Support: DLSS 4/Reflex/Studio Memory Bandwidth: 448GB/s Auto Stop Technology |
| White and Pink Color Scheme Hip-Hop Style Hollowed Backboard One-Key Overclock Large Horizontal RGB Lighting Effects Ult | DLSS 4/Reflex/Studio Memory Bandwidth |
| Interface | |
| Display Port | 3x DP2.1b |
| HDMI | 1x HDMI2.1b |
| Power Specifications | |
| Connectors | 8pin |
| Recommended PSU | 600W |
| Consumption | 180W |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 Displays |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | 12 Ultimate |
| OpenGL | OpenGL4.6 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 231*120*48.9mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 Years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






