
Colorful GeForce RTX 5060 Ti Battle AX DUO 8GB-V GDDR7 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU345843326
৳59,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Colorful GeForce RTX 5060 Ti Battle AX DUO 8GB-V GDDR7 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR7 |
| Size | 8GB |
| Resolution | 7680 X 4320 |
| Core Clock | Base:2407Mhz;Boost:2572Mhz |
| Base:2407Mhz;Boost | 2572Mhz |
| Memory Clock | 28Gbps |
| BUS Type | 128bit |
| CUDA Cores | 4608 |
| Others | Red and Black Color Contrast Design Metallic Hollowed Backboard Axe Cooling System with Ring-Shaped Fans RGB Lighting Effect on the Side Memory Bandwidth: 448GB/s NV technology Support: DLSS 4/Reflex/Studio Auto Stop Technology |
| Red and Black Color Contrast Design Metallic Hollowed Backboard Axe Cooling System with Ring-Shaped Fans RGB Lighting Ef | 448GB/s NV technology Support |
| Interface | |
| Display Port | 3x DP2.1b |
| HDMI | 1x HDMI2.1b |
| Power Specifications | |
| Connectors | 8pin |
| Recommended PSU | 600W |
| Consumption | 180W |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 Displays |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | 12 Ultimate |
| OpenGL | OpenGL4.6 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 231*120*48.9mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 3 Years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






