
Colorful GeForce GT1030 V3 2GB Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU510719012
৳9,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Colorful GeForce GT1030 V3 2GB Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR5 |
| Size | 2 GB |
| Core Clock | Base Clock: 1227 MHz Boost Clock: 1468 MHz |
| Base Clock | 1227 MHz Boost Clock |
| Memory Clock | 1500Mhz |
| BUS Type | 64bit |
| CUDA Cores | 384 |
| Interface | |
| HDMI | HDMI x 1 |
| Power Specifications | |
| Recommended PSU | 300 W |
| Consumption | 30 W |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | 12 |
| OpenGL | 4.5 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 167*120*26mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 2 Years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






