
Cisco C1111-4P ISR 1100 4 Ports Dual GE WAN Ethernet Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR809766971
৳84,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Cisco C1111-4P ISR 1100 4 Ports Dual GE WAN Ethernet Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Wireless | 2x2 .11ac Wave 2 |
| Interface | USB 3.0 Type A host port USB devices supported: USB flash memory |
| USB 3.0 Type A host port USB devices supported | USB flash memory |
| Ports | 4 ports for -8P PIDs, 2 ports for -4P PIDs 802.3af-compliant PoE or 802.3at-compliant PoE+ |
| Power Source | |
| Power Mode | Universal 100 to 240 VAC |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 1.75 x 12.7 x 9.03 in. (42 x 323 x 230mm) (includes rubber feet) |
| Weight | 5.5 Lbs. (2.5 kg) maximum |
| Color | White |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 1-year Standard Warranty |







