
Beyerdynamic DT 990 Pro Open-back Studio Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN725600777
৳35,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Beyerdynamic DT 990 Pro Open-back Studio Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 5 - 35.000 Hz |
| Impedance | 250 ohms |
| Sensitivity | 96 dB |
| Input Jack | Coiled connecting cable with mini-jack plug (3.5 mm) & ¼“ adapter (6.35 mm) |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Weight | 250 g |
| Color | Black & White |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No Warranty |







