
Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm Over-Ear Studio Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN576862832
৳32,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm Over-Ear Studio Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 5 - 35.000 Hz |
| Impedance | 250 ohms |
| Sensitivity | 96 dB |
| Input Jack | Coiled connecting cable with mini-jack plug (3.5 mm) & ¼“ adapter (6.35 mm) |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Weight | 380 g |
| Cable Length | 3 m |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No Warranty |







