
Baseus Bowie H1i 3D ANC Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN180600214
৳4,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Baseus Bowie H1i 3D ANC Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 40kHz |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Bluetooth v5.3 |
| Battery Capacity | Battery capacity: 600mAh Charging Time: About 2 hours |
| Battery capacity | 600mAh Charging Time |
| Battery Life | Music playing time: 100 hours (volume at 70%, noise reduction off), 70 hours (volume at 70%, noise reduction on) |
| Music playing time | 100 hours (volume at 70%, noise reduction off), 70 hours (volume at 70%, noise reduction on) |
| Others | Hi-Res Audio Adjustable Extension Comfort Noise-Cancellation Toggle Immersive Spatial Audio Communication distance: 10m Rated input: DC5V = 600mA Rated consumption current: 8mA Decoding Protocol: LHDC/AAC/SBC Fully charging time: About 2 hours Charge interface: Type-C Application scope: Playback devices with wireless functions |
| Hi-Res Audio Adjustable Extension Comfort Noise-Cancellation Toggle Immersive Spatial Audio Communication distance | 10m Rated input |
| Physical Specification | |
| Weight | About 230g |
| Color | Black |
| Other Features | |
| System Requirements | Compatible with all wireless devices |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 3 Month Warranty |







