
Baseus Bowie D05 Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN367484630
৳3,890
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Baseus Bowie D05 Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Connectivity | Bluetooth v5.3 |
| Battery Capacity | 600mAh/2.22Wh |
| Battery Life | 70-Hour Audio Playback Time Fully charging time: About 2 hours |
| 70-Hour Audio Playback Time Fully charging time | About 2 hours |
| Others | 3D Immersive Spatial Audio Support wireless/wired connection Foldable Design Charge interface: Type-C Communication distance: 10m Material: ABS+PC+metal |
| 3D Immersive Spatial Audio Support wireless/wired connection Foldable Design Charge interface | Type-C Communication distance |
| Physical Specification | |
| Weight | 209g / 7.4 ounces |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Month Warranty |







