
Awei AT8 Wireless Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN691429700
৳1,099
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Awei AT8 Wireless Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Input Jack | Charging Interface: Type-C |
| Charging Interface | Type-C |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Bluetooth chip: JL 6955 V5.4 |
| Bluetooth chip | JL 6955 V5.4 |
| Battery Capacity | Battery: 400mAh Charging time: 2 hours |
| Battery | 400mAh Charging time |
| Battery Life | Play time: 40H (50% volume) Talk time: 40H |
| Play time | 40H (50% volume) Talk time |
| Physical Specification | |
| Color | Black, Silver |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Month Warranty (Must Claim With Box & All Accessories) |







