
Awei AT7 Stereo Wireless Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN949526416
৳999
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Awei AT7 Stereo Wireless Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 121±3dB |
| Connectivity | Bluetooth V5.4 Bluetooth protocols: a2dp 1.3.2\avctp 1.4\avdtp 1.3\ avrcp 1.6.2\ hfp 1.8 \spp 1.2\rfcomm 1.1\pnp 1.3\ hid 1.1.1\sdp core5.3\l2cap core 5.3 |
| Bluetooth V5.4 Bluetooth protocols | a2dp 1.3.2\avctp 1.4\avdtp 1.3\ avrcp 1.6.2\ hfp 1.8 \spp 1.2\rfcomm 1.1\pnp 1.3\ hid 1.1.1\sdp core5.3\l2cap core 5.3 |
| Battery Capacity | Battery: 600mAh Charging time: 2.5 hours |
| Battery | 600mAh Charging time |
| Battery Life | Play time ≈70h Call time ≈40h |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Month Warranty (Must Claim With Box & All Accessories) |







