
Awei AT6 Stereo Wireless Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN317814113
৳949
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Awei AT6 Stereo Wireless Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 113±3dB |
| Input Jack | Type-C |
| Connectivity | Bluetooth V5.3 AC6955F Best transmission distance: <1m Maximum transmission distance: 10m |
| Bluetooth V5.3 AC6955F Best transmission distance | <1m Maximum transmission distance |
| Battery Capacity | Battery: 300mAh Charging time: 1.5 hours |
| Battery | 300mAh Charging time |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 20*17*8cm |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Month Warranty (Must Claim With Box & All Accessories) |







