
Awei A997BL Stereo Wireless Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN596343008
৳1,199
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Awei A997BL Stereo Wireless Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 121±3dB |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Bluetooth version: V5.1, JL6956A Supported protocols: A2DP, HFP, AVRCP, SPP, PBAP |
| Bluetooth version | V5.1, JL6956A Supported protocols |
| Battery Capacity | Battery: 300mAh Charging time: 2 hours |
| Battery | 300mAh Charging time |
| Battery Life | Charging time: 2H Music time: 15H |
| Charging time | 2H Music time |
| Physical Specification | |
| Weight | 245g |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Month Warranty (Must Claim With Box & All Accessories) |







