
AULA S605 3.5 mm Wired RGB Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN558965109
৳849
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AULA S605 3.5 mm Wired RGB Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | -38 dB |
| Input Jack | 3.5mm*2+USB for backlight |
| Driver Diameter | Φ50mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 185 x 98 x 216mm |
| Color | Black |
| Cable Length | 1.8m |
| Microphone | |
| Microphone Size | 6 x 2.7mm |
| Sensitivity | -40 ± 2dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







