
ASUS TUF Gaming H3 7.1 Gaming Headphone - Grey & Gun Metal Price in Bangladesh
Product Code: HPN658087300
৳3,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS TUF Gaming H3 7.1 Gaming Headphone - Grey & Gun Metal Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Neodymium magnet |
| Frequency Range | 20Hz - 20 kHz |
| Impedance | 32 Ohms |
| Driver Diameter | 50 mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 224.84 x 198.4 x 100.33 |
| Weight | 294 g |
| Color | Grey |
| Cable Length | 1.3m headset cable+1.3m splitter cable |
| Other Features | |
| System Requirements | Platform: PC, MAC, Mobile device, PlayStation® 4, Xbox 360, Nintendo Switch |
| Platform | PC, MAC, Mobile device, PlayStation® 4, Xbox 360, Nintendo Switch |
| Microphone | |
| Frequency | 50 -10000 Hz |
| Noise ratio | Unidirectional noise cancelling |
| Sensitivity | -40 dB |
| Pick-up Pattern | Uni-directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







