
Asus TUF Gaming H1 USB Type-C Wireless Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN695796931
৳10,299
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Asus TUF Gaming H1 USB Type-C Wireless Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Neodymium magnet |
| Frequency Range | 20Hz - 20 kHz |
| Impedance | 60 Ohm |
| Driver Diameter | 40 mm |
| Connectivity | 2.4Ghz Dongle: USB-C |
| 2.4Ghz Dongle | USB-C |
| Others | Unidirectional noise-canceling Mic |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 224.84 x 198.4 x 100.33 |
| Weight | 294 g |
| Color | Black |
| Other Features | |
| System Requirements | Platform: PC, MAC, Mobile device, PlayStation 4, Xbox 360, Nintendo Switch |
| Platform | PC, MAC, Mobile device, PlayStation 4, Xbox 360, Nintendo Switch |
| Microphone | |
| Frequency | 100 Hz ~ 10kHz |
| Sensitivity | -45 B |
| Pick-up Pattern | Uni-directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







