
ASUS TUF Gaming H1 Gen II Wired Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN223853546
৳6,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS TUF Gaming H1 Gen II Wired Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 32 Ohm |
| Input Jack | USB-A |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Weight | 297g |
| Color | Black |
| Cable Length | 2 meter |
| Other Features | |
| System Requirements | Support Platform: PC, PlayStation 4,PlayStation 5 |
| Support Platform | PC, PlayStation 4,PlayStation 5 |
| Microphone | |
| Frequency | 100 ~ 10000 Hz |
| Sensitivity | -24dB |
| Pick-up Pattern | Unidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







