
Asus ROG Fusion II 500 Wired Over-Ear Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN725111430
৳25,399
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Asus ROG Fusion II 500 Wired Over-Ear Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 ~ 40000 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sensitivity | -37 dB |
| Input Jack | USB-A USB-C 3.5mm |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Weight | 310 g |
| Color | Black |
| Cable Length | USB-C cable: 1.5m; 3.5 mm cable: 1.5m |
| USB-C cable | 1.5m; 3.5 mm cable |
| Microphone | |
| Frequency | 100 ~ 10000 Hz |
| Sensitivity | -37 dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







