
Asus ROG Delta S Animate Wired Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN215134561
৳30,799
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Asus ROG Delta S Animate Wired Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Neodymium magnet |
| Frequency Range | 20 ~ 40000 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
| Input Jack | USB 2.0 |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | USB-A USB-C |
| Others | Single-colored LED Aura Sync Foldable Hi-Fi DAC ESS 9281 Pro Hi-Fi Amp ESS 9281 Pro |
| Physical Specification | |
| Weight | 310 g |
| Color | Black |
| Cable Length | USB-C cable: 1.5m; USB-A cable: 1m |
| USB-C cable | 1.5m; USB-A cable |
| Microphone | |
| Frequency | 100 ~ 10000 Hz |
| Noise ratio | AI Noise Cancelling Microphone |
| Sensitivity | -40 dB |
| Pick-up Pattern | Unidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year Replacement warranty |







