
Asus Geforce GT 730 2GB GDDR5 Graphics Card with 4 HDMI Ports Price in Bangladesh
Product Code: GPU637040196
৳14,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Asus Geforce GT 730 2GB GDDR5 Graphics Card with 4 HDMI Ports Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR5 |
| Size | 2GB |
| Resolution | Digital Max Resolution: 3840 x 2160 |
| Digital Max Resolution | 3840 x 2160 |
| Core Clock | 902 MHz |
| Memory Clock | 5010 MHz |
| BUS Type | PCI Express 2.0 |
| Memory Interface | 64-bit |
| CUDA Cores | 384 |
| Interface | |
| HDMI | Yes x 4 (Native HDMI 1.4b) |
| HDCP | HDCP Support Yes (2.2) |
| Power Specifications | |
| Recommended PSU | 300W |
| Display Option | |
| Multi Display | Up to 4 |
| Application Programming Interfaces | |
| OpenGL | OpenGL 4.6 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 148 x 105 x 18 mm 5.8 x 4.1 x 0.7 inches |
| Others | Slot: 1 Slot |
| Slot | 1 Slot |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 02-Year Warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






