
AKG Pro Audio K72 Closed-Back Studio Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN209866136
৳7,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AKG Pro Audio K72 Closed-Back Studio Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm |
| Frequency Range | 16 - 20000 Hz |
| Impedance | 32Ω |
| Input Jack | 3.5mm |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Studio Mixing Studio Monitoring Hi-Fi Listening Mobile Devices |
| Physical Specification | |
| Weight | Weight (oz)7.05 Weight (g)200 |
| Color | Black |
| Cable Length | 3m |
| Microphone | |
| Sensitivity | 112 dB SPL/V @ 1 kHz |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No warranty |







