
AKG K612 PRO Over-Ear Studio Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN187826949
৳27,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AKG K612 PRO Over-Ear Studio Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 12 - 39500Hz |
| Impedance | 120 ohms |
| Sensitivity | 101dB |
| Input Jack | 3.5mm |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Weight | 238g |
| Color | Black |
| Cable Length | 3m |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No Warranty |







