
AKG K240 STUDIO Professional Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN324600622
৳13,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AKG K240 STUDIO Professional Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 15 - 25000 Hz |
| Impedance | 55 Ω |
| Sensitivity | 104dB SPL/V @ 1 kHz |
| Input Jack | 3.5mm |
| Driver Diameter | 30mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Weight | Weight (oz) 8.5 Weight (g) 240 |
| Color | Black |
| Cable Length | 3m |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No warranty |







