
AKG K240 MKII Professional Studio Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN776591451
৳15,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: AKG K240 MKII Professional Studio Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 30mm |
| Frequency Range | 15 - 25000 Hz |
| Impedance | 55Ω |
| Sensitivity | 104 |
| Input Jack | 3.5mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Studio Monitoring Hi-Fi Listening |
| Physical Specification | |
| Weight | 240g |
| Color | Black |
| Cable Length | 3m |
| Microphone | |
| Sensitivity | 112 dB SPL/V @ 1 kHz |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No Warranty |







