
A4TECH Fstyler BH350C ANC Wireless Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN946077879
৳2,899
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4TECH Fstyler BH350C ANC Wireless Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Speaker Unit: 40mm Hybrid Diaphragm |
| Speaker Unit | 40mm Hybrid Diaphragm |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 32ohm |
| Sensitivity | 100dB |
| Others | Bluetooth Version: v5.3 Range: Up to 10m (32 feet) Built-in Battery: 500mAh Lithium Battery Playback Time: 50H (ANC Off), 30H (ANC On) |
| Bluetooth Version | v5.3 Range |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 195mmx170mmx54mm |
| Weight | 263g |
| Color | Black |
| Cable Length | USB Type-C Charging Cable: 50 cm |
| USB Type-C Charging Cable | 50 cm |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz- 10KHz |
| Sensitivity | -42dB |
| Pick-up Pattern | ENC Omni-Directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year Warranty |







