
A4tech Bloody MR720 RGB Wireless Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN133445456
৳6,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4tech Bloody MR720 RGB Wireless Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 16ohm |
| Sensitivity | 105dB |
| Input Jack | 3.5mm Wired Audio |
| Driver Diameter | 50mm Speaker |
| Connectivity | 2.4GHz Wireless, Bluetooth v5.3, 3.5mm Wired Audio |
| Battery Capacity | Built-in 1200mAh Lithium Battery |
| Battery Life | Backup: 44H (Light Off) / 22H (Light On) |
| Backup | 44H (Light Off) / 22H (Light On) |
| Others | M.O.C.I. Hybrid Diaphragm Technology |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz - 10KHz |
| Sensitivity | -42dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year Warranty |







