
A4tech Bloody MR720 Naraka RGB Wireless Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN490577966
৳6,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4tech Bloody MR720 Naraka RGB Wireless Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 16ohm |
| Sensitivity | 105dB |
| Connectivity | 2.4GHz Wireless Bluetooth V5.3 3.5mm Wired Audio |
| Battery Capacity | 1200mAh Lithium Battery |
| Battery Life | Playback Time: 44H (Light Off) / 22H (Light On) |
| Playback Time | 44H (Light Off) / 22H (Light On) |
| Others | Speaker: 50mm |
| Speaker | 50mm |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 205x205x93mm |
| Weight | 335 g (w/ battery) |
| Color | White |
| Cable Length | Type-C Charging Cable: 80 cm 3.5mm Audio Cable: 150 cm |
| Type-C Charging Cable | 80 cm 3.5mm Audio Cable |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz - 10KHz |
| Sensitivity | -42dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 year warranty |







