
A4tech Bloody M595 Hybridcore USB Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN233429494
৳4,575
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4tech Bloody M595 Hybridcore USB Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 50mm HybridCore Diaphragm |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 105 dB |
| Connectivity | USB Plug |
| Others | M.O.C.I. Advanced Biotechnology Cmedia CM6646 master chipset Adaptive gaming and music sound modes Detachable 10mm Unidirectional Noise-cancelling Microphone |
| Physical Specification | |
| Cable Length | 230 cm |
| Microphone | |
| Frequency | 100 Hz -10 KHz |
| Microphone Size | 10mm Unidirectional |
| Sensitivity | - 38 dB |
| Pick-up Pattern | Unidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year Warranty |







