
A4Tech Bloody G573 7.1 Surround Sound RGB Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN610684425
৳2,449
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4Tech Bloody G573 7.1 Surround Sound RGB Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 50mm HD Driver |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 KHz |
| Impedance | 16 ohm |
| Sensitivity | 105 dB |
| Input Jack | USB Braided Cable |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 195mm x 170mm x 100mm |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.0 m |
| Microphone | |
| Frequency | 100 Hz-10 KHz |
| Sensitivity | - 44 dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







