
A4TECH Bloody G520S USB Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN591592067
৳1,989
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4TECH Bloody G520S USB Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 KHz |
| Impedance | 16 ohm |
| Sensitivity | 105dB |
| Input Jack | USB Plug |
| Connectivity | Wired |
| Others | Omni-Directional Noise-Canceling Mic, Suspended Headband, 50mm Speaker Unit, 7-Color Circular Breathing Light, |
| Physical Specification | |
| Weight | Extremely Lightweight |
| Color | Black & Grey |
| Cable Length | 1.8 m / 5.90ft Durable Cable |
| Microphone | |
| Frequency | 100 Hz-10 KHz |
| Noise ratio | Omni-Directional Noise-Canceling Mic. |
| Sensitivity | - 45 dB (Microphone) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







