
A4TECH Bloody G200S USB Gaming Headphone Black & Red Price in Bangladesh
Product Code: HPN713300722
৳1,649
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4TECH Bloody G200S USB Gaming Headphone Black & Red Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 KHz |
| Impedance | 16 ohm |
| Sensitivity | 100 dB |
| Input Jack | USB |
| Driver Diameter | 50mm Driver |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 220 x 195 x 97 mm |
| Color | Black & Red |
| Cable Length | Material: Tangle-Free Braided Cable Cable Length: 200 cm |
| Material | Tangle-Free Braided Cable Cable Length |
| Microphone | |
| Frequency | 100 Hz-10 KHz |
| Sensitivity | - 44 dB |
| Pick-up Pattern | Single-Directional Mic |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







